Kdo stojí za značkou WestSlav?

V současnosti jsem to vlastně pouze já, Matěj Mach. S přírodními adaptogeny a nootropiky jsem se poprvé setkal před několika lety při psaní bakalářky o netradičních druzích ovoce.

Od první chvíle jsem byl tímto světem naprosto uchvácen. Všechny ty zázračné neznámé byliny, houby, plody stromů, keřů, které naši předci běžně užívali a benefitovali z jejich zdraví prospěšných účinků, a na které jsme my kvůli moderní medicíně už dočista zapomněli.

Jako milovníkovi kávy mi přišlo naprosto přirozené spojení s výběrovou praženou mletou kávou. Extrakty, které používám ve svých směsích jsou aromaticky velmi podobné pražené kávě nebo čokoládě. Výslednou chuť kávy ovlivní přidané adaptogeny pouze minimálně.

Dovolte mi tedy ukázat vám jak mocná a prospěšná může příroda být.

Matěj Mach - WestSlav

Co je mým cílem?

Nabídnout alternativu k běžné kávě a přidat něco navíc v podobě adaptogenů z tuzemských i zahraničních houbových a bylinných extraktů.

Přinést výhody adaptogenů a nootropik do běžného života v chutné a dostupné formě. 

Změnit kávu v superpotravinu.

Klást důraz na kvalitu, udržitelnost a ekologii.

Proč WestSlav?

WestSlav je v překladu Západní Slovan. Tohle jméno jsem si nevybral náhodou. Slované byli naši dávní předci, kteří společně se slovanskou kulturou přinesli i léčitelství a bylinkářství. Už v této době byly známy léčivé účinky různých druhů hub a bylin. Mimo jiné i těch, které používám ve svých směsích.

Domácí léčitelství a bylinkářství má Čechách i na Slovensku tradici a já se pokouším na tuto tradici navázat moderním způsobem. Pod značkou WestSlav vám chci představit nový pohled na adaptogenní houby a byliny ve spojení s kvalitní kávou.